Фрукти від А до Я
Фрукти - найважливіший елемент правильного живлення. Для повноцінного раціону важливо вживати рослинну їжу. Дізнаємося, в чому полягає користь фруктів і як уникнути можливої шкоди для організму.
Користь фруктів
Фрукти - хороша заміна цукру і шкідливих солодощів. Крім фруктози, що надає солодкий смак плодам, в них міститься клітковина, що благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.
Деякі фрукти допомагають підтримувати гарний настрій і полегшують вихід з депресивних станів завдяки особливим речовинам у своєму складі.
У шкірці фруктів концентрація клітковини та вітамінів вища, ніж у м 'якоті. Тому багато плодів корисніше їсти зі шкірою.
Шкода фруктів
Фрукти слід вживати в міру. В іншому випадку може розвинутися гіперавітаміноз, алергія, розлад травлення. Зловживання цитрусами призводить до руйнування зубної емалі і може спровокувати гастрит або виразку через високу концентрацію кислот. При захворюваннях шлунково - кишкового тракту свіжі фрукти варто замінити на термічно оброблені - це знижує кислоту в їх складі і полегшує процес засвоювання. При приготуванні компотів, запечених плодів, джемів цукор слід додавати обмежено.
Фрукти часто включають в раціон різних дієт, але деякі з плодів вкрай калорійні. Наприклад, банани містять багато білка, а в кислому лимоні концентрація цукрів вища, ніж у полуниці. При надмірному вживанні фруктів, особливо кислих, збільшується секреція шлункового соку, що може навпаки посилити почуття голоду. Тривалі фруктові дієти можуть завдати шкоди організму, тому плоди варто чергувати і з іншими продуктами, щоб раціон залишався повноцінним.
Одночасний прийом в їжу фруктів та інших продуктів може призвести до процесів бродіння в шлунку і кишечнику, викликавши здуття і біль в животі. Найкраще фрукти вживати відокремлено від інших прийомів їжі і в першій половині дня.
Також варто обережно пити фруктові соки. Через шкідливих консервантів і добавок у пакетованих соках рекомендується замінити його на свіжовижатий. Але і його вживання потрібно обмежити. У концентрованому соці міститься набагато більше вітамінів і кислоти, ніж можна було б спожити.
Як правильно вибирати фрукти
Найкорисніше сезонні фрукти, що дозріли в природних умовах на землі. У тепличних плодах концентрація корисних речовин нижча, а рівень різних токсинів вищий через активне використання добрив. Також небезпечно купувати фрукти в автомобільних доріг або ті, що виросли в несприятливій екологічній обстановці, оскільки плоди вбирають токсини з ґрунту, води і повітря.
Вибирайте стиглі фрукти, незрілі можуть спровокувати розлад шлунка. Плоди повинні бути рівними, без зіпсованих ділянок і ознак хвороб і гнили.
Крім фруктів у свіжому вигляді, корисні заморожені і сухофрукти без цукру, висушені на сонці або в спеціальній сушарці. У такому вигляді зберігається велика частина вітамінів.
- Як би не хотілося з'їсти всі вітаміни відразу, іноді це не під силу. В такому випадку, необхідно правильно їх зберегти. Надлишок овочів і фруктів краще перетворити на заготовки на зиму. Консервація, маринування, сушіння та заморожування - невід'ємні літні розваги господині влітку. А що стосується невеликих запасів, які підуть в хід тільки через кілька днів?
- Ізюм – це популярний сухофрукт, виготовлений з винограду. Найчастіше ми їмо його з кашами, йогуртами або у випічці, і навіть не підозрюємо, наскільки це корисно. Отже, розберемося що відбувається з тілом, якщо регулярно додавати в свій раціон родзинки.