Як зберігати овочі і фрукти?
Як зберігати овочі і фрукти?
Різноманітність літніх фруктів і овочів справжній скарб для гастрономічних шедеврів. Вони наповнені ароматом садів і зігріті сонцем, зберігають у собі безліч вітамінів і смаків. Щедрість садів і городів, в тому числі зниження цін на сезонні продукти виражається в їх достатку. І як би не хотілося з'їсти всі вітаміни відразу, іноді це не під силу. В такому випадку, необхідно правильно їх зберегти. Надлишок овочів і фруктів краще перетворити на заготовки на зиму. Консервація, маринування, сушіння та заморожування - невід'ємні літні розваги господині влітку. А що стосується невеликих запасів, які підуть в хід тільки через кілька днів?
Існує кілька основних принципів зберігання овочів і фруктів:
Світло. Точніше його відсутність, тому що він продовжує процеси дозрівання. Овочі краще зберігати в темних приміщеннях або непрозорих контейнерах.
Сухість. Волога - сприятливе середовище для життя бактерій, тому її треба усунути. Паперові рушники вбере надлишок вологи і продовжать термін зберігання деяких продуктів.
Циркуляція повітря необхідна, щоб уникнути дебати і гниття продуктів.
Температура. В прохолодних умовах овочі та фрукти зберігаються однозначно довше. Рекомендована температура для овочевого відсіку в холодильнику коливається від +8 до +13 градусів. Але далеко не всі фруктам, овочам підходить таке зберігання.
Роздільне зберігання. Деякі овочі не терплять сусідства один з одним. Наприклад, цибуля ні в якому разі не можна зберігати разом з картоплею, а яблука і зовсім виробляють етилен, який стимулює інші продукти дозрівати.
Тепер докладніше:
Найніжніші - це ягоди. Якщо вишня, черешня, аґрус зможуть протриматися в холодильнику три дні, то полуниця, суниця, малина, смородина, чорниця витримають всього добу. І для цього ще потрібно постаратися - прибрати надлишки вологи і викласти тонким шаром на чистий контейнер. Кавун теж ягода, в розрізаному вигляді буде зберігатися в холодильнику 3 дні, а цілий кавун буде добре себе почувати кілька днів і в коморі.
Особливого догляду потребує і зелень: петрушці, кропу, базиліку та листям салату саме місце в холодильнику. А щоб продовжити термін зберігання їх потрібно обгорнути вологим бавовняним рушником і скласти в пакет або контейнер.
Добре в холодильнику зберігаються: стиглі груші і яблука, звела, морква, ріпа, редис, капуста, баклажани, кабачки, горох, квасоля і печериці. Для них найважливіше - роздільне зберігання в контейнерах. А ось цитрусовим не місце в холодильнику - у них дуже ніжна структура для низьких температур.
Спірне питання - це зберігання огірків і помідор. Хоч в холодильник вони зберігаються довше, але від такого зберігання страждають їхні смакові якості. Помідори стають пухкими і водянистымы, а огірки відволожуються. Для їх зберігання досить прохолодне, добре провітрюваному приміщенні.
Мабуть, самий популярний овоч у наших широтах – картопля – є самим невибагливим. Місткий, бажано непрозорий ящик відмінно підійде для зберігання картоплі. Єдиний нюанс – картопля не терпить сусідства цибулі і часнику, яким обов'язково потрібно окремий сухий, провітрюваний контейнер зберігання.
У нашому інтернет-магазині широкий асортимент овочів, ягід, свіжої зелені. Заходите в каталог товарів і вибирайте свій улюблений продукт!
- Фрукти є одним з найбагатших джерел вітамінів і корисних речовин. Їх часто використовують у різних дієтах, адже вони не надто калорійні, допомагають притупити почуття голоду і володіють властивостями продуктів - "жироспалювачів"
- Ізюм – це популярний сухофрукт, виготовлений з винограду. Найчастіше ми їмо його з кашами, йогуртами або у випічці, і навіть не підозрюємо, наскільки це корисно. Отже, розберемося що відбувається з тілом, якщо регулярно додавати в свій раціон родзинки.